Kirk and Sweeney 18 YO 0,7l
 • Kirk and Sweeney 18 YO 0,7l

Kirk and Sweeney 18 YO 0,7l

KIRK and SWEENEY 18 yo RUM je luxusný dominikánsky rum, vyrábaný z tej najlepšej, ručne zbieranej čerstvej cukrovej trstiny v malých šaržiach a zrejúci v amerických dubových sudoch minimálne po dobu, ktorá je vyznačená na fľaši, teda celých 18 rokov (nejedná sa teda o typickejšiu metódu Solera).

52,90 €
S DPH
Gift box
Množstvo
Skladom 95 položky

 • STE ZBERATEĽ ? STE ZBERATEĽ ?

  Pokiaľ máte zaujem o viac kusov alebo o jeden výnimočný a prajete si konzultáciu o stave alebo cene. Napíšte nám TU !

 • DISTRIBUČNÉ CENY ? DISTRIBUČNÉ CENY ?

  Nie je problém! Zaregistrujte sa a pošlite nám na email povolenie na distribúciu.

 • PLATBA PLATBA

  Platba prevodom

 • DOPRAVA ZDARMA DOPRAVA ZDARMA

  Všetky objednávky nad 2000 € super rýchle dodanie zdarma

 • DOPRAVA DOPRAVA

  Doručíme vám tovar kamkoľvek. Bezpečne a rýchlo!

Kirk and Sweeney 18YO 40% 0,7l

Rum

"Kirk and Sweeney" bol názov dreveného škuneru, ktorý byl vyhlásený v pašovaní rumu z karibskej oblasti do Spojených štátov behom prvých rokov veľkej prohibície v USA. Obvykle tesne predtým, ako vplával do vôd Spojených štátov, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vôd spadajúcich do jurisdikcie USA) a predával rum menším lodiam, ktoré zastavily po jeho boku Menšie lode boli rýchlejšie a ovládatelnejšie než flotila pobrežnej stráže a pašovali potom rum na breh.

Legendárnemu škuneru sa stal osudný rok 1924, kedy bol zajatý pobrežnou strážou s veľkou nakládkou skvelého karibského rumu, potom premenovaný na „Chase“ a až do neskorých 40.rokov slúžil potrebám US Coast Guard.

TASTING NOTES: charakteristický rum kombinujúci plné telo a úžasnú jemnosť vyvážených tónov vanilky, sherry, tropického ovocia atď.

Aróma: úžasná škála vôní - okúzľujúca vanilka je sprevádzaná jemnými podtónmi sherry, hrozienok, všetko na pozadí dokreslené stopami praženého trstinového cukru

Chuť na jazyku: Na vstupe očaria hlboké vanilkové tóny, nasledované stopami sušeného tropického ovocia, muškátového orieška a škorice. Pri delikátne jemnom zakončení možno zachytiť jemný závan dubu, sherry a hrozienok. Dokonale vybalancovaný charakter rumu, ktorý sa nechal dlho stárnuť.

Ocenenia: ***** „Highest Recommendation“ – F. Paul Pacult’s Spirit Journal 9/2015 The Tasting Panel – 96b./100

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávných dobách okolo 18. storočia často obsahovali práve rum). Ako pocta ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobrežie kvalitnými rumom, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávne mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára krčok s dominikánskym znakom a takisto elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

„Kirk and Sweeney – a rum well worh pursuing“. Rum, ktorý stojí za to sledovať.

 

1000006022

Tabuľka dát

Výrobca
Kirk and Sweeney
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Dominikánská republika
Vek
18 r.

Špecifické referencie

Mohlo by vás zaujať aj

Kirk and Sweeney 25 YO XO + GB 0,75l
Kirk and Sweeney 25 YO XO... 1000007230

Na trh prichádza v sudové sile (65,5%) a veľmi limitovanom množstve 1926 fliaš. Luxusný dominikánsky rum, vyrábaný z tej najlepšej, ručne zbieranej čerstvej cukrovej trstiny v malých šaržiach a...

440,00 €
search Kirk and Sweeney 25 YO XO...

3 other products in the same category:

Kirk and Sweeney 25 YO XO + GB 0,75l
Kirk and Sweeney 25 YO XO... 1000007230

Na trh prichádza v sudové sile (65,5%) a veľmi limitovanom množstve 1926 fliaš. Luxusný dominikánsky rum, vyrábaný z tej najlepšej, ručne zbieranej čerstvej cukrovej trstiny v malých šaržiach a...

440,00 €
search Kirk and Sweeney 25 YO XO...
Our banners