Porto Presidential Colheita 1992 0,75l
search
  • Porto Presidential Colheita 1992 0,75l

Porto Presidential Colheita 1992 0,75l

36,90 €
S DPH Skladom

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby. Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie.

Množstvo
SKLADOM
14 kusov

Porto Presidential Colheita 1992

Portské víno

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby.

Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie!! V nich dochádza k typickej oxidácii a pôvodné ovocné a svieže arómy postupne prechádzajú v bohatý buket plný aróm sušeného ovocia, pražených, drevených a korenených tónov. Potom sa premiestňujú do fliaš a všeobecne sa uvádza, že by mala byť podávaná do niekoľkých rokov od naplnenia.

Počas svojho dlhého zrenia získavajú obľúbenú jemnosť, vyváženosť a komplexný charakter s farbami premenenými do zlatista (u najstarších vín až so zábleskami zelenej). Rôzne podarené ročníky lahodných Vintage (Ruby) a Colheita (Tawny) sa stávajú obľúbeným darčekom k narodeninám či výročiam spojeným s daným rokom.

Tasting notes:
Čarovná farba sýteho západu slnka, kedy tmavo oranžové tóny prechádzajú do červenej. Zážitok z príjemnej arómy, v ktorej sú viditeľné stopy mandlí, pokračuje na poschodie s atraktívnym a dlhým zakončením.

TIPY NA UCHOVÁVANIE A SERVIROVANIE:
Tieto portské sú špeciálne lahodné, ak sa podávajú k čerstvému ovociu, zmrzline, čerstvým koláčom, ľahkým pudingom či nie príliš sýtym tortám. Veľmi obľúbené tiež ako delikátny záver jedál k dezertom na báze vajec či mandlí … Ideálne tiež ako digestív k / po káve k umocneniu príjemných pocitov, ktoré nasledujú po dobrom jedle.

Presidente
1000006025

Tabuľka dát

Výrobca
Presidente
Alkohol
20 %
Objem
0,75 l
Pôvod
Portugalsko
Ročník
1992