Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l
search
  • Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l

Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l

150,00 €
S DPH Skladom

Koňak Daniel Bouju Carafe XO No. 27 je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Prvé roky dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, neskôr je premiestnený do starých dubových sudov.

Množstvo
Skladom
13 kusov

Daniel Bouju Carafe XO No. 27

Koňak/Cognac

Koňak má nádhernú jantárovú farbu. Tento silný ale jemný koňak sa vyznačuje arómou, v ktorej cítiť tóny muškátového orieška, škorice, vanilky, sliviek pričom je prítomný aj Rancio Charentaise. Výnimočne pozoruhodný je aj jeho dlhotrvajúci záver.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.</p

1000006883

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
42,7 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
25 r.